Wycieczki piesze

ZWIEDZANIE STAREGO MIASTA

Miejsce zbiórki: Kościół Św. Wojciecha, Rynek Główny.
Czas wycieczki: 3-godzinny spacer z licencjonowanym przewodnikiem miejskim w wybranym języku.
Język: angielski, niemiecki, inne języki na zapytanie.
Cena już od 50 PLN

 

Szczegóły wycieczki:
Droga Królewska prowadząca od Bramy Floriańskiej poprzez Rynek Główny, aż do podnóża wzgórza Wawelskiego to piękny trakt, który jest obowiązkowym punktem programu zwiedzania każdego turysty odwiedzającego dawną stolicę Polski. W ciągu Drogi Królewskiej mamy okazję obejrzeć piękne, zabytkowe i ważne dla historii miasta kościoły Mariacki i św. Piotra i Pawła, a także podziwiać piękną architekturę Rynku Głównego z jego centralnym punktem jakim są Sukiennice kryjące obecnie podziemne muzeum. Trakt królewski zamyka wzgórze Wawelskie wraz z zamkiem królewskim, do XVII wieku będącego siedzibą królów polskich, w czasach największej świetności naszego kraju odzwierciedlonej w architekturze i bogactwie zamku wraz z katedrą, dziedzińcem i kaplicami będącymi miejscem wiecznego spoczynku królów.

 

ZWIEDZANIE KAZIMIERZA

Miejsce zbiórki: Kościół Św. Wojciecha, Rynek Główny.
Czas wycieczki: 3-godzinny spacer z licencjonowanym przewodnikiem miejskim w wybranym języku.
Język: angielski, inne języki na zapytanie.
Cena już od 50 PLN

 

Szczegóły wycieczki:
W czasie tej wycieczki zabierzemy Państwa do historycznej, żydowskiej dzielnicy Krakowa, jak mawiają krakowianie „na Kazimierz”. Aktualnie jest to miejsce tętniące życiem, artystyczne centrum Krakowa pełne kawiarni, pubów, małych sklepików ze starociami, a wszystko urządzone z artystyczną pasją. To modne dziś miejsce otaczają historyczne kamienice, które dawniej były świadkami świetności Kazimierza, a później w tragicznym okresie okupacji niemieckiej eksterminacji tutejszej ludności w ramach Holocaustu. Miejsce to było także scenerią znanego filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera”.
Z Kazimierza udamy się na drugą stronę Wisły, do Podgórza, kolejnej dzielnicy związanej z osobą patrona naszej wycieczki. Będziemy mieli okazję zwiedzić dawną fabrykę Oscara Schindlera, a także obejrzeć pozostałości krakowskiego getta.

 

 

ZWIEDZANIE KRAKOWA ROWEREM Miejsce zbiórki: Kościół Św. Wojciecha, Rynek Główny.
Czas wycieczki: 4 godziny
Język: angielski
Cena już od 80 PLN zawiera: wypożyczenie rowerów, usługa licencjonowanego przewodnika.

 

Szczegóły wycieczki:
Podczas wycieczki zobaczymy Stare Miasto, Rynek Główny, bramę Floriańską i kościół Mariacki. W dalszym etapie udamy się na Kazimierz gdzie obejrzymy najważniejsze miejsca tej historycznej, żydowskiej dzielnicy. Potem wycieczka kieruje się na drugą stronę Wisły, w kierunku Podgórza gdzie zobaczymy dawną fabrykę Oskara Schindlera, a także pozostałości krakowskiego getta. Podczas wycieczki będzie możliwość posłuchania i porozmawiania o nocnym życiu miasta, piłkarskich chuliganach, życiu w getcie i innych ciekawych rzeczach i tematach związanych z Krakowem. Powrót do centrum nastąpi urokliwą trasą wzdłuż Wisły gdzie u stóp zamku wawelskiego będzie można zobaczyć ziejącego ogniem smoka. Przewidziany jest również przystanek i kilka ciekawych informacji o Janie Pawle II, a także o życiu studenckim w Krakowie.

 

 

WIECZÓR Z DUCHAMI

Miejsce zbiórki: Kościół Św. Wojciecha, Rynek Główny.
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Czas wycieczki: 1,5 spacer z licencjonowanym przewodnikiem.
Język: angielski
Cena już od 60 PLN

 

Szczegóły wycieczki:
Kraków to miasto, które przez długie wieki swego istnienia było świadkiem wielu przerażających i krwawych historii. Nasza wycieczka odkryje przed tobą wiele z nich, dowiesz się o mrocznych czasach i zbrodniach średniowiecza, ludziach którzy oddali życie za walkę z komunizmem, a nawet o prastarych pogańskich mitach i wierzeniach. Zapraszamy do fascynującego świata duchów naszego miasta.

 

Wycieczki piesze